
Jest pierwszy polski wiatrak na morzu. To największa turbina w Europie
Grupa Orlen zaczęła instalację turbin wiatrowych na morskiej farmie wiatrowej Baltic Power. Deweloper postawił na ogromne turbiny duńskiego Vestasa.
Grupa Orlen zaczęła instalację turbin wiatrowych na morskiej farmie wiatrowej Baltic Power. Deweloper postawił na ogromne turbiny duńskiego Vestasa.
Hyme Energy zbuduje w Rønne magazyn energii wykorzystujący opatentowaną technologię firmy. Odbędzie się to w ramach modernizacji i dekarbonizacji istniejącej elektrociepłowni.
Wraz z zakończeniem budowy farmy wiatrowej Majewo spółka Tauron ogłosiła, że jej portfel projektów wiatrowych obejmuje 200 turbin, pracujących na 11 farmach. Ich łączna moc zainstalowana wynosi 416 MW.
Skorzystanie w 2023 roku z energii elektrycznej w maksymalnej cenie 785 zł/MWh wymaga złożenia odpowiedniego oświadczenia. Obowiązek ten dotyczy jednostek samorządu terytorialnego, mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, a także podmiotów świadczących podstawowe usługi użyteczności publicznej...
Notowana na giełdzie New Connect spółka Figene Capital otrzymała warunki przyłączenia do sieci dla elektrowni PV o mocy 9 MW. Instalacja powstanie w województwie warmińsko-mazurskim.
ZCS Azzurro jest wybierane przez polskich klientów coraz częściej. Szczególnie chętnie używany jest w instalacjach, w których klient oczekuje czegoś więcej niż zwykłego falownika fotowoltaicznego.
W listopadzie energia elektryczna wprowadzana do sieci z mikroinstalacji będzie rozliczana po cenie niższej o prawie 20 proc. względem ceny obowiązującej w październiku i ponad 40 proc. względem ceny przyjętej we wrześniu...
Przez ostatnie dwa tygodnie Warszawa testowała polski autobus wodorowy NesoBus. Pojazd, który od przyszłego roku będzie produkowany seryjnie w nowo budowanej fabryce w Świdniku, jest nie tylko zeroemisyjny, ale też oczyszcza tlen potrzebny w procesie spalania wodoru.
W Nadrenii Północnej-Westfalii zainstalowane zostaną dwa bateryjne systemy magazynowania energii (BESS): w Neurath i Hamm. Pierwszy będzie systemem o mocy 80 MW, drugi osiągnąć ma 140 MW.
Zespół naukowców z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii w efekcie swoich badań zaproponował opłacalny pod względem ekonomicznym sposób recyklingu modułów fotowoltaicznych...
EIT InnoEnergy od lat wspiera start-upy i firmy z Polski i Europy Środkowej działające w sektorze bateryjnym. Teraz jeden z największych na świecie inwestorów w innowacje w obszarze zrównoważonej energii, w tym magazynowania energii, weźmie udział w finansowaniu rumuńskiej spółki Prime Batteries Technology.
Spółka Columbus Energy podsumowała wyniki finansowe za trzeci kwartał 2022 roku. Zanotowała wzrost przychodów prawie o 60 proc. w porównaniu do drugiego kwartału br. Wynik EBITDA wciąż utrzymuje się na minusie.
We wnioskach dotyczących wymiany źródła ciepła składanych w programie dotacji Czyste Powietrze wciąż prym wiodą pompy ciepła, jednak wzrost zainteresowania tą formą ogrzewania nie jest tak duży jak w pierwszym półroczu 2022 roku. We wrześniu wnioski o dofinasowanie do zakupu pomp ciepła stanowiły 62 proc...
Według statystyk Narodowej Administracji Energetycznej (NEA) Chin w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2022 roku Państwo Środka zainstalowało 52,6 GW mocy w fotowoltaice, co oznacza wzrost o ponad 100 proc. względem analogicznego okresu ubiegłego roku.
– Wodór nie jest „lekiem na całe zło”, ale może realnie dziś pomóc Europie w obliczu kryzysu energetycznego, zastępując paliwa kopalne w hutach, transporcie czy będąc stacjonarnym lub mobilnym długoterminowym magazynem energi – mówi Paweł Piotrowicz. Z ekspertem ds...
EverVenue to start-up z siedzibą w USA, który produkuje baterie metalowo-wodorowe. Firma oferuje inwestorom gwarancję obejmującą 20 tys. cykli. Jak podkreśla prezes, tego typu bateria może mieć żywotność dłuższą niż sam system fotowoltaiczny i stanowi poważną konkurencję dla baterii litowo-jonowych.