Modele pozyskiwania energii z OZE przez odbiorców przemysłowych – szkolenie

Modele pozyskiwania energii z OZE przez odbiorców przemysłowych – szkolenie
Conergy

Zapraszamy na szkolenie i warsztaty on-line „Modele pozyskiwania energii z OZE przez odbiorców przemysłowych”, które odbędą się31 marca 2021 r.

Będzie to kompleksowe spojrzenie na główne elementy składające się na strategię pozyskiwania zielonej energii i determinujące przyjęcie określonego modelu biznesowego przez odbiorcę takiej energii.

Spotkanie poprowadzą: Przemysław Kałek oraz Grzegorz Skarżyński.

REKLAMA

Poniżej szczegółowy program.

Program

9.30-9.45 Logowanie uczestników.

9.45-10.15 Główne ryzyka rynku energii – podstawowe elementy które powinny być brane pod uwagę przy zawieraniu kontraktów na dostawę energii odnawialnej.

10.15-10.45 Additionality (dodatkowość) jako istotny element strategii pozyskiwania zielonej energii i wyboru określonego modelu pozyskiwania tejże energii.

10.45-11.15 Modele pozyskiwania energii z OZE – gdzie tkwi ich wartość dla kupującego energię.

11.15-11.50 Motywacje stron w procesie negocjowania warunków umowy CPPA. Integracja umowy zakupu energii z OZE (CPPA) w portfelu zakupów energii.

11.50-12.00 Przerwa.

12.00-12.30 Uwarunkowania prawno-regulacyjne umów CPPA – dla poszczególnych modeli pozyskiwania zielonej energii.

12.30-13.00 Gwarancje pochodzenia jako element potwierdzający odnawialny charakter pozyskiwanej energii.

13.00-13.30 Uwarunkowania rachunkowe umów CPPA – odzwierciedlenie różnych typów CPPA w bilansie i rachunku wyników nabywcy.

13.30-14.00 Przerwa.

14.00-14.30 Standard umowy CPPA – prezentacja głównych elementów umowy zakupu energii.

14.30-15.00 Procedura przetargowa zakupu energii – przykład zapytania ofertowego (RFP).

15.00-15.30 Podsumowanie, dyskusje, indywidualne konsultacje i zakończenie spotkania.

REKLAMA

* Możliwość zadawania pytań po warsztatach do 2 tygodni po spotkaniu. Pytania dotyczące tylko zakresu odbytego spotkania.

Warsztaty on-line

Każdy uczestnik łączy się przez internet za pomocą swojego komputera, tableta czy też telefonu. Wymagania: komputer, tablet czy telefon z dostępem do Internetu, mikrofon, kamera oraz ewentualnie słuchawki. Z doświadczenia rekomendujemy zestaw słuchawki plus mikrofon nawet ten zwykły do telefonu. Szczegóły organizacyjne z linkiem dostępu itd będą wysyłane dzień przed warsztatami.

Uczestnicy w czasie rzeczywistym widzą i słyszą prowadzącego, mogą zadawać pytania i wyjaśniać wątpliwości na bieżąco. Prowadzący udostępnia na bieżąco swój ekran z prezentacją oraz ewentualnymi ćwiczeniami. Uczestnicy mogą również widzieć, słyszeć i rozmawiać miedzy sobą.

Po odbytych warsztatach do każdego uczestnika zostanie wysłany certyfikat w formie elektronicznej. Jeśli jednak ktoś będzie potrzebował wersji papierowej, oczywiście nie ma problemu też wyślemy.

Prowadzący

  • Grzegorz Skarżyński

Na rynku zielonej energii w Polsce od blisko 20 lat. Współzałożyciel i wiceprezes Polish Energy Partners, jednego z pierwszych niezależnych producentów energii w Polsce, aż do debiutu giełdowego. Przez  blisko 10 lat dyrektor inwestycyjny hiszpańskiego funduszu Taiga Mistral, odpowiedzialny m.in. za dewelopment, budowę, sfinansowanie oraz zarządzanie portfelem farm wiatrowych o łącznej mocy 90 MW.  Od dwóch lat związany ze szwajcarskim start-upem Pexapark.com, działającym na rynku energii z instalacji OZE a od kilku miesięcy ze szwedzkim Alight Energy specjalizującym się w fotowoltaicznych corporate PPA. Prowadzi także własną działalność doradczą. Absolwent SGH.

  • Przemysław Kałek

Radca prawny, od 20 lat specjalizujący się w zakresie prawa energetycznego, prawa ochrony konkurencji oraz prawa cywilnego. Doradza w sprawach regulacyjnych, transakcyjnych i antymonopolowych na rzecz przedsiębiorstw działających w sektorze elektroenergetycznym i gazowym, w tym operatorów systemów elektroenergetycznych oraz wytwórców energii elektrycznej. Świadczy kompleksowe usługi przy nabywaniu farm wiatrowych i fotowoltaicznych, budowie i eksploatacji elektrowni, reorganizacji przedsiębiorstw energetycznych, a także przy negocjowaniu kontraktów na przyłączenie i dostawy energii elektrycznej, gazu oraz paliw.

Pobierz formularz zgłoszeniowy >>

Szczegóły na stronie organizatora >>

Kontakt i rejestracja

EUROCON

tel. 22 631 22 81

tel. kom. 503 123 570

e-mail: biuro@euro-con.pl

Rejestracja >> : https://euro-con.pl/pl/formularz-zgloszeniowy

 

artykuł sponsorowany