Niemcy: przejęcie lidera na rynku OZE

Niemcy: przejęcie lidera na rynku OZE
juwi press

Pionier i lider niemieckiego rynku OZE, firma juwi, zostanie przejęty przez spółkę energetyczną z Mannheim. Przejęcie i wiążąca się z nim restrukturyzacja mają uratować juwi przed upadkiem. 

Juwi to pionier niemieckiego rynku OZE. Firma powstała w 1996 i realizowała projekty OZE na całym świecie, generując w ostatnich latach roczne przychody na poziomie ok. 1 mld euro. Jednak w efekcie pogorszenia się warunków do inwestowania w Niemczech i innych europejskich krajach finansowa kondycja juwi znacząco się pogorszyła, a przed upadkiem ma ją uratować przejęcie przez operatora energetycznego z Mannheim – firmę MVV Energie. 

Na mocy porozumienia z właścicielami i jednocześnie założycielami juwi Fredem Jungiem i Matthiasem Willenbacherem MVV Energie przejmie 50,1% udziałów w juwi, a pozostałe pozostaną w rękach dotychczasowych właścicieli. 

REKLAMA
REKLAMA

Juwi ma zostać poddane gruntownej restrukturyzacji. Firma zatrudnia obecnie około tysiąca pracowników i możliwe są redukcje etatów zwłaszcza w obszarach niedających perspektyw na rentowny biznes. 

Nowy właściciel juwi zasygnalizował kierunki dalszego rozwoju firmy. Okazji biznesowych MVV Energie upatruje głównie w rozwoju rozwiązań umożliwiających integrację OZE z elektrowniami konwencjonalnymi, a także w rozwoju energetyki rozproszonej. 

gramwzielone.pl