Niemiecki producent zaoferuje panele fotowoltaiczne AC

Niemiecki producent zaoferuje panele fotowoltaiczne AC
Enphase Energy

Niemiecki producent paneli fotowoltaicznych Sonnenstromfabrik nawiązał współpracę z amerykańską firmą Enphase Energy, której efektem ma być rozpoczęcie produkcji modułów zintegrowanych z mikrofalownikami.

Niemiecki producent paneli fotowoltaicznych Sonnenstromfabrik (CS Wismar GmbH) oraz amerykański producent mikrofalowników fotowoltaicznych Enphase Energy zaoferują – jak określają we wspólnym komunikacie – pierwszy europejski moduł fotowoltaiczny AC przeznaczony do domowych instalacji PV.

W modułach produkowanych w Niemczech mają być montowane mikrofalowniki Enphase najnowszej generacji IQ 7+ o maksymalnej mocy 295 MVA i zakresie MPPT 27-45 V, których sprawność ma sięgać 96,5 proc.

REKLAMA

Do tego celu Sonnenstromfabrik ma wykorzystywać moduły typu szyba-szyba o mocy 320-330 Wp, złożone z 60 monokrystalicznych ogniw PERC.

Zaletą tych modułów ma być dodatkowo wykorzystanie szkła z powłoką antyrefleksyjną, co – jak ocenia Sonnenstromfabrik – ma zapewnić dodatkowy 5-procentowy uzysk energii w stosunku do modułów nieposiadających warstwy antyrefleksyjnej.

Moduły fotowoltaiczne z wbudowanymi mikrofalownikami na razie Sonnenfabrik ma sprzedawać w Niemczech, Belgii, Holandii i Francji.  

REKLAMA

Sonnenstromfabrik zapewnia, że jego produkcja w całości pochodzi z komponentów wytwarzanych w Niemczech.

Na swoje panele niemiecki producent daje 25-letnią gwarancję, a w przypadku modułów typu szyba-szyba nawet 30-letnią gwarancję. Firma chwali się niskim odsetkiem roszczeń związanych z gwarancją na sprzedawane moduły, na poziomie 0,025 proc. w ostatnich 25 latach.

Dodatkowo Sonnenstromfabrik podkreśla niski ślad węglowy wytwarzanych modułów, który ma być średnio o 40 proc. niższy niż w przypadku modułów innych niemieckich producentów, a także o 70 proc. niższy od konkurencji z Chin.

Enphase Energy to globalny lider w produkcji mikrofalowników. Amerykańska firma sprzedała do tej pory już ponad 28 mln tego rodzaju urządzeń, które funkcjonują w ramach 1,2 mln instalacji PV zrealizowanych w ponad 130 krajach.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.