E.ON rozpoczął sprzedaż domowych magazynów energii

E.ON rozpoczął sprzedaż domowych magazynów energii
Domowy magazyn energii E.ON Aura. Fot. E.ON

Niemiecki koncern energetyczny E.ON poinformował wczoraj o rozpoczęciu sprzedaży magazynów energii, które mają ponad dwukrotnie zwiększyć samowystarczalność energetyczną niemieckich prosumentów produkujących energię za pomocą własnych instalacji fotowoltaicznych. W ten sposób E.ON chce walczyć o niemiecki rynek, w którym w ostatnich latach stracił znaczący udział.

W walce o rodzimy rynek czołowemu koncernowi energetycznemu w Niemczech ma pomóc nowa oferta dla prosumentów o nazwie E.ON Aura, czyli domowy magazyn energii wraz z niezbędnymi aplikacjami, który już można zamawiać za pomocą strony internetowej niemieckiej firmy.

E.ON zapowiada, że jego nowy system pozwoli zwiększyć autokonsumpcję energii z domowej instalacji fotowoltaicznej w przypadku przeciętnego gospodarstwa domowego z ok. 33 proc. do ok. 70 proc. Niemiecki koncern wskazuje, że już zestaw zawierający baterie o pojemności 4,4 kWh wystarczy do zaspokojenia wieczornego zapotrzebowania na energię generowanego przez 3-4 osobową rodzinę.

REKLAMA

Pojemność magazynu energii w E.ON Aura można dostosować do wielkości zapotrzebowania. E.ON Aura jest dostępny w zestawach z magazynami energii składającymi się z baterii litowo-jonowych o pojemności 4,4 kWh, 6,6 kWh, 8,8 kWh oraz 11 kWh. E.ON zapewnia, że żywotność tych baterii wyniesie nawet 20 lat.

REKLAMA

W ramach oferty E.ON Aura klienci niemieckiego koncernu, którym nie wystarczy zaspokajanie większości zapotrzebowania produkowaną przez siebie zieloną energią, będą mogli skorzystać ze specjalnej taryfy na zakup energii elektrycznej pochodzącej wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Niemcy zapewniają, że E.ON Aura został zaprojektowany tak, aby zoptymalizować pracę w przypadku urządzeń konsumujących większe ilości energii – np. pomp ciepła.

Ofertę E.ON Aura przygotowano we współpracy z drezdeńską firmą Solarwatt, która sama oferuje domowe instalacje fotowoltaicznej i domowe magazyny energii. Urządzenie do magazynowania energii, które oferuje Solarwatt, model MyReserve 500, posiada sprawność 93 proc. i DoD na poziomie 100 proc.

Podana na stronie Solarwatt cena dla klienta końcowego, zawierająca podatek VAT i koszty montażu, zaczyna się od 5,5 tys. euro w przypadku zestawu o pojemności 4,4 kWh. Więcej o domowych magazynach energii Solarwatt w artykule: E.ON wprowadza na rynek domowe magazyny energii.

Specyfikacja systemu E.ON Aura (w j. niemieckim) jest dostępna pod tym linkiem.

gramwzielone.pl