Masowe zwolnienia w Vestas

Masowe zwolnienia w Vestas
danishwindindustryassociation/ flickr cc-by-nc-2.0

Wiadomość o zwolnieniach w flagowej firmie duńskiej gospodarki zbiega się z przejęciem przez Danię unijnej prezydencji, której głównym celem ma być rozwój zielonych technologii.{więcej}

Największy producent elektrowni wiatrowych na świecie zwolni 2,3 tys. osób i zlikwiduje część zakładów produkcyjnych. Z ponad 2,3 tysiąca zwolnień 1,3 tys. będzie miało miejsce w Danii. Po redukcjach Vestas będzie zatrudniał na całym świecie 20,4 tys. pracowników.

Zwolnienia i ograniczenie produkcji zdaniem Ditleva Engela, CEO duńskiego koncernu, mają przygotować Vestas na „wolniejszy rozwój rynku i wzmożoną konkurencję” – głównie w USA.

REKLAMA
REKLAMA

Vestas zapowiada kolejne zwolnienia w swoich oddziałach w Ameryce Północnej – wynoszące nawet do 1,6 tys. pracowników – jeśli amerykańskie władze nie przedłużą ulg podatkowych (tzw. PTC) dla producentów energii wiatrowej.

W 2011 roku globalny lider w produkcji elektrowni wiatrowych podpisał kontrakty o wartości 7,3 mld euro, których przedmiotem jest dostarczenie turbin o mocy 7,4 GW.

gr