
Tak na budowie farm wiatrowych może skorzystać polska gospodarka
Rozwój lądowej energetyki wiatrowej oznacza przyspieszenie polskiej transformacji energetycznej i szereg korzyści dla gospodarki...
Rozwój lądowej energetyki wiatrowej oznacza przyspieszenie polskiej transformacji energetycznej i szereg korzyści dla gospodarki...
Duński deweloper odnawialnych źródeł energii European Energy zabezpieczył finansowanie, dzięki któremu uruchomi w naszym kraju budowę elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 44,6 MW.
Stowarzyszenie WindEurope szacuje, że w całej Europie do 2023 roku nawet ok. 14 tys. turbin wirników elektrowni wiatrowych może zostać wycofanych z eksploatacji...
Polski oddział szwedzkiego dewelopera odnawialnych źródeł energii rozpoczyna kolejną inwestycję wiatrową. Docelowo zainstaluje 7 turbin o łącznej mocy ponad 24 MW na terenie gminy Kraśnik w województwie lubelskim.
Niemiecki koncern energetyczny podpisał umowę z władzami Danii w sprawie koncesji na zagospodarowanie morskiego obszaru i postawienie na nim farmy wiatrowej o mocy mającej wynieść około 1 GW. Koncesja dla RWE to efekt aukcji, o której wyniku zadecydowało losowanie.
Styczeń okazał się najlepszym miesiącem w historii naszego rynku wiatrowego pod względem ilości wytworzonej energii. Polskie farmy wiatrowe zakończyły ubiegły miesiąc, pracując z nienotowaną nigdy wcześniej mocą.
Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej i Polenergia grają z WOŚP. W 30. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjątkowa gratka dla miłośników OZE, wysokości i pięknych widoków – wjazd na turbinę wiatrową dla 2 osób.
Polska Grupa Energetyczna jest jednym z beneficjentów pierwszego etapu systemu wsparcia dla morskiej energetyki wiatrowej, w którym zrealizuje inwestycje na Bałtyku wspólnie z duńskim Orsted. PGE ma jednak większy apetyt na polski offshore.
Siemens Gamesa Renewable Energy zwolnił kilkudziesięciu polskich serwisantów elektrowni wiatrowych. SGRE tłumaczy zwolnienia stratami generowanymi przez dział serwisowy.
Ministerstwo Infrastruktury rozpoczęło przyjmowanie wniosków od inwestorów, którzy będą chcieli zagospodarować kolejne strefy na Morzu Bałtyckim, lokując w nich farmy wiatrowe. Jakie kryteria zdecydują o przyznaniu pozwoleń?
Branża wiatrowa czeka na zapowiedziane już dwa lata temu zniesienie restrykcji blokujących rozwój nowych inwestycji. Jednak projekt ustawy mającej zliberalizować tzw. zasadę 10H nadal nie trafił do Sejmu. Teraz głos w tej sprawie zabrał rządowy pełnomocnik ds. OZE Ireneusz Zyska.
Władze Szkocji, która już teraz jest niemal w 100 procentach zasilana energią odnawialną, rozstrzygnęły największą aukcję w historii morskiej energetyki wiatrowej, której przedmiotem były prawa do zagospodarowania obszarów, na których mogą stanąć turbiny o łącznej mocy 25 GW...
Łopaty z wyeksploatowanych elektrowni wiatrowych ze względu na wykonanie ich z kompozytów stają się problematycznym odpadem. Polska firma 2loop Tech zapewnia jednak, że opracowała rozwiązania pozwalające na ich efektywny recykling.
Fińska grupa energetyczna należy do najaktywniejszych inwestorów na rosyjskim rynku wiatrowym. Teraz jej partnerem w realizacji kolejnych farm wiatrowych w Rosji będzie Gazprombank.
Krajowy lider w wykonawstwie inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii pochwalił się pozyskaniem już drugiego w tym roku zamówienia na budowę farmy wiatrowej. Oba zlecenia zostaną zrealizowane w konsorcjum z firmą P&Q.