Magazyn energii na farmie PV zarządzanej przez Goldman Sachs

Magazyn energii na farmie PV zarządzanej przez Goldman Sachs
Recurrent Energy

Czołowy producent paneli fotowoltaicznych i deweloper elektrowni PV, Canadian Solar, zainstaluje magazyn energii na ogromnej farmie PV należącej do funduszu związanego z potentatem finansowym Goldman Sachs.

Canadian Solar dostarczy bateryjny magazyn energii o mocy 75 MW i pojemności 300 MWh, który powstanie na terenie zlokalizowanej w kalifornijskim regionie Central Valley ogromnej elektrowni fotowoltaicznej o mocy 134 MWp.

Canadian odpowiadał zresztą za przygotowanie projektu i budowę tej farmy fotowoltaicznej za pośrednictwem swojej spółki deweloperskiej Recurrent Energy.  

REKLAMA

Inwestycja została oddana do użytku w 2016 roku, a w ubiegłym roku została sprzedana firmie Goldman Sachs Renewable Power.

Prace konstrukcyjne związane z budową magazynu energii mają rozpocząć się na początku przyszłego roku i powinny zakończyć się do połowy przyszłego roku.

Wiadomo, że w magazynie energii zostaną zastosowane baterie litowo-fosforanowo-żelazowe (LFP).

REKLAMA

Jest to kolejna bateryjna inwestycja Canadian Solar, który obecnie posiada zamówienia na magazyny energii o pojemności około 5 GWh.

W portfelu Goldman Sachs Renewable Power jest również inna duża elektrownia fotowoltaiczna, wraz z którą powstanie bateryjny magazyn energii. Moc farmy PV zlokalizowanej w San Bernardino w Kalifornii wyniesie 100 MW, a moc uruchomionego przy niej magazynu sięgnie 50 MW.

Wcześniej w tym roku Goldman Sachs Renewable Power kupił ponadto inną ogromną elektrownię fotowoltaiczną, która powstanie w Kalifornii. Chodzi o projekt o mocy 123 MW, który ma być gotowy do końca 2020 r. i za którego dewelopment odpowiada First Solar. 

Odbiorcami energii produkowanej na tych farmach fotowoltaicznych będą lokalne grupy zakupowe. 

Łączna moc odnawialnych źródeł energii zarządzanych przez inwestora, który należy do grupy Goldman Sachs Asset Management – jednego z największych na świecie funduszy zarządzającymi aktywami o łącznej wartości okokoło 1,8 bln dolarów, wynosi już ponad 1,8 GW. 

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.